přátelák s Jabloncem

V neděli  24. července si na hřišti TJ Hrob dali dostaveníčko poprvé dva dívčí fotbalové týmy domácí DFK Teplice a hosté Jablonec nad Nisou.  Ve zkratce utkání skončilo DFK Teplice – Baumit Jablonec a. s. 5:0 (2:0)

Střelci 20 minuta 1:0 Vránová Nikola

24 minuta 2:0 Friedrichová Radka

66 minuta 3:0 Vlastníková Majda

72 minuta 4:0 Vlastníková Markéta

78 minuta 5:0 z trestného kopu Friedrichová Radka

V prvním utkání nově se tvořícího týmu DFK Teplice přijel tým Baumit Jablonec a. s.. Neustálá převaha našeho týmu, pohledné akce a častá střelba se líbila 60 diváků. Druhý poločas se hra částečně vyrovnala. I přesto jsme vstřelili další tři branky.

Otázka na asistenta trenéra Miroslava Macha staršího: Jak si byl spokojen s prvním zápasem?

Odpověď: Naše vkládané očekávání výkonu děvčat splnilo, co jsme od nich čekali i přes zatím trvající dovolené. Přesto bych pochválil Radku Friedrichovou.

Otázka na hlavního trenéra Miroslava Macha jr.: Jsi zatím spokojen s výkonem hráček, které si dnes měl na hřišti.

Odpověď: Na to, že spolu hrála děvčata poprvé v tomto složení, si myslím, že úkoly které se jim zadali před zápasem si plnili svědomitě a až na prvních 15 minut první půle, kdy hra byla neuspořádaná a uchýlili jsem se ke zbytečnému nakopávání, bych chtěl celý tým děvčat za dnešní výkon pochválit. Hra našeho týmu v prvních 30 minutách snesla vysoká měřítka. Měli jsme neustále míč pod kontrolou a vysunutým presinkem jsme nutili soupeře dělat chyby. Dobrým pohybem a přihrávkami na jeden, maximálně dva doteky jsme se dostávali po pěkných akcích do brankových příležitostí. Bohužel řešení finální fáze je to, načem budeme muset ještě zapracovat, protože spousta těchto akcí byly zakončeny zbrkle nebo nepřesně. Druhý poločas byl ze začátku vyrovnaný. Soupeř zahrozil dvakrát z brejku, ale to vyřešila spolehlivě obrana v komunikaci s gólmankou. Ke konci zápasu jsme vysunuli hru na tři útočnice a dostali Jablonecké opět pod tlak. Děvčata odehrála slušné střetnutí, které poodkrylo i spoustu negativ, ale jsme na začátku cesty, která bude dlouhá, ale díky dnešnímu výkonu můžu předpokládat, že správná. Nelze vyzdvihnout jednotlivce, protože jako tým odvedli velice dobrou práci.